TENISOVÝ KEMP - JARO 2017

IX. tenisový kemp – tentokráte v Chorvatsku

Od 19.4. proběhl v pořadí již 9. tenisový kemp TK Radegast Rožnov a cestovní kanceláře Jokratour. Tentokráte v Chorvatsku a to zejména vzhledem k plánované délce i dopravní dostupnosti a s tím spojené i nižší finanční náročnosti.

foto_kemp_a

 

 

 

tenisov_kemp

Docela dost dětí absolvovalo ještě 19.4. přijímací zkoušky na střední školy a tak ty vyrazily s doprovodem až večer kolem 21 hodiny, polovina účastníků z celkových 43 byla na místě již v podvečer, někteří však k velmi těžké dopravní situaci v rakouských Alpách i později. Ti co jeli dříve unikli vydatnému sněžení a kalamitě, my co jsme vyrazili až večer, jsme prožili kolem 2. až 4 hodiny ranní na dálnici hodně horké chvilky v hlubokém sněhu při odstavených kamionech i osobních autech. Navíc již samozřejmě na letních gumách. Ale vše jsme zvládli, ve Slovinsku už byly dálnice suché a u Rijeky svítilo sluníčko, takže pohled na opatijský záliv byl po noční strastiplné cestě jako vždy úchvatný.

A 20.4 se začalo trénovat, kurty skvělé, ranní rozcvička od 8,20 hodin, trochu vítr, 1.den cca 12 stupňů, každým dalším dnes se více oteplovalo. Sluníčko opalovalo, ale kurty jsou částečně v zeleni. Trénovalo 20 hráčů, z toho 3 rekreační, kteří výborně zapadli mezi „profíky“ a byli i pro ně přínosem z důvodu některých nepředvídatelných úderů. V podstatě byly vytvořeny dvě základní skupinky po 10 hráčích -mladší a starší.

Trenéři absolvovali denně 6,5 hodiny tréninků a jejich činnost byla hodnocena velmi pozitivně. (Martin Komínek, Dan Vala a Radek Vašek), vše Rožnováci, vše vynikající hráči (bývalí i současný Dan).

Dopoledne byla před hraním pod mým vedení 35 minutová „zahřívačka“, odpoledne vždy po tenisovém tréninku kondice 60 minut po skupinkách pod vedením Dana Valy. Někteří běhali i ráno v 7,00 (Honza Postupa, Dominika Kramolišová).

Hotel ** Lišanj výborný, plná penze opravdu skvělá a hlavně úžasně chutná. K dispozici vnitřní bazén s mořskou vodou (20x10m), ale nebyl na relax a čváchání (cca 25 st.) ale na plavání. No moře cca 16-17 mnozí také okusili (Vrbovi z N. Jičína, atd.,i někteří hráči).

Myslím si, že jsme byli skvělá parta, nově s námi byli Celovi z Polska, Ostravští z Vizovic, Vrbovi z Nového Jičína, rekreační hráči Gerlich Veiglová, Gardiančik, Blahoš Kroupa s vnukem Nicem Sedlářem ze Zlína, Kulovaní  Frýdlantu, enfant terrible David Zeithamel. No a potom ti stáli – Postupovi, Kalouskovi, něžnější polovina Šalamounů, Matěj Kubín, Honza Kus s maminkou, Harajdovi no a my Kramolišovi. Dost výborných hráčů.

Odehrála e spousta úderů, spousta bodů, nyní venku nehrajeme, nicméně věřím, že poctivá příprava se projeví na mistrácích.

Velkou předností na našich kempech je to, že jeden trenér připadá na 6 max. 7 hráčů, což jinde nedělají.

No a protože mne docela dost z Vás žádalo o přípravu kempu v Turecku na podzim, tak jsem se již do toho pustil a myslím si, že to budu mít do 7.5. připravené.

Děkuji Vám za účast, důvěru a přeji skvělé výsledky v letní sezóně.

Josef Kramoliš


Recenze:

My všichni akci hodnotíme jako velmi zdařilou, jen stále dumáme nad tím a není nám jasné, kde jsi vykouzlil tak krásné počasí. Kluci byli moc spokojeni a to je pro nás důležité. Je to pro kluky jeniný základ na víkendové mistráky, protože tento týden se u nás na antuce vůbec nehrálo.

Postupovi


Jožko,

ještě jednou díky za perfektní kemp. Víc není co dodat!

Blahoš Kroupa


Ahoj,

nám se to moc líbilo všechno, sešla se dobrá parta, skvělí trenéři, výborné jídlo a ubytování sice starší, ale čisté, prostorné pokoje, pro nás plně dostačující. Kurty výborné a ještě hlavně vyšlo i počasí. Klidně bychom si to příští rok na jaře zopakovali.

Martina Kalousková s rodinou