Tenisová fantazie přiletěla do Mostu z našich řad

Tenisová fantazie přiletěla do Mostu z našich řad

img_0416

Členky Tenisové akademie Radegast působící při tenisovém klubu Radegast udělaly rozhodně radost jak trenérům (Komínek, Vala) tak i všem členům klubu. Karolína Kubáňová ač teprve ještě 15-letá se stala mistryní České republiky dorostenek do 18 let.

Za celý turnaj ztratila pouze set a ve finále porazila o rok starší 1. nasazenou hráčku Přibylovou z TK Hamr Praha 6:4, 6:2. Skvělého úspěchu dosáhla děvčata i ve čtyřhře, kde Karolíně výborně sekundovala ještě mladší Dominika Kramolišová. Holky se dostaly až do finále a získaly stříbrné medaile po prohře s párem Richtrová-Šebestová, kdy na Karolíně se projevila již i únava z náročného programu posledních dvou turnajových dnů a kdy v nich byla jako jediná z hráček nucena absolvovat 6 náročných utkání a to na MČR ! Proč? Protože se MČR konalo v Mostě na pouhých dvou kurtech! Na zdraví mládeže tenisové se na svazu moc nehledí.

Takže turnaj nevyhrály hráčky z bohatě dotovaných středisek vrcholového sportu Prostějov či Sparta Praha, nebo z tréninkových středisek mládeže (třeba TK Deza – neměl ani jedinou hráčku na MČR, SC Ostrava aj.), ale naše děvčata z Rožnova, protože i vítězka čtyřhry Richtrová je z Rožnova trénující nyní v TK Na Dolině, dříve RTK. Holky vyhrály i Áčka, Béčka za zimu.

No a vzhledem k tomu, že nedávno vyhrál MČR žáků rovněž Rožnovák Adam Jurajda byť zde již netrénující (Valašské Meziříčí), tak se zdá, že Rožnov má patent na skvělé tenisty a bývalí vynikající hráči sourozenci Štůskovi, Vaškovi, Průšová, Hladíková, Kučerková,Levinský i Hingisová by mohli mít zdatné následovníky.

Nesmíme zapomenout i na skvělé výsledky našich kluků (Holiš, Kubín, Zeithamel, Hrachovec, Dokoupil, Kubáň), kteří vyhráli za zimu docela dost turnajů. Naše akademie a členové tenisového klubu dosahují bezkonkurenčně nejlepších výsledků a to „široko-daleko“. Přitom na činnost naší mládeže jsme obdrželi od města opravdu minimální částku 30.000 Kč v porovnání s jinými docela dost málo úspěšnými sportovními spolky na území města. Chceme zachovat v Rožnově dobrý závodní tenis, bohužel přednost dostávají i sporty a spolky, které mají trvale sestupnou sportovní úroveň. Detailně po zimě bude zde na webu provedeno zhodnocení výsledků našich hráčů. Více foteček z Mostu bude ve fotogalerii.

Každý má možnost na web přispět příspěvkem, každý hráč, každý rodič a byl bych rád, kdybyste toho využili.

Ing. Josef Kramoliš – předseda TK Radegast.