Vynikající výsledek tenistů TK Radegast na MČR v Praze
vynikajc_vsledek_tenist_tk_radegast_na_mr_v_praze

Fantastická několikaletá série „rožnovských tenisových dětí" stále pokračuje, když letos získaly v Praze v areálu I. Českého Lawn tenisového klubu v minitenise - tedy v kategorii dětí do 7 let, bronzové medaile. Turnaje, který se konal dne 28. 9.v Den české státnosti, děti napodobily svou bojovností a odhodlaností toho, jemuž je tento den vlastně zasvěcen, tedy krále Václava.

V Praze se sešlo 8 vítězů krajských kol a každé družstvo sehrálo 3 zápasy. Ve čtvrtfinále nedaly děti TK Radegast šanci družstvu Tábora a zvítězily poměrem 8:0. Poté však narazily v semifinále na největšího favorita - družstvo TK Prostějov, které má do týmu „posbírané" nejlepší děti z celé Moravy a i když zápasy byly vyrovnané, nestačily na něj a prohrály 1:7.

A tak po malém občerstvení začali hrát valašští bojovníci o bronzové medaile s družstvem Dvora Králové. Utkání byla vyrovnaná, dramatická a tak nakonec byl výsledek na počet vyhraných utkání 4:4, poměr vyhraných sad byl také nerozhodný 9:9 a tak rozhodovaly až získané míče. A těch měli rožnovští 150, kdežto soupeř 146. A tak po bedlivém propočítání mohla vypuknout obrovská radost a nadšení z výborného výsledku.

O skvělý úspěch se zasloužili hráči Daniel Vašenka, Pavel Kubáň, Lukáš Pavlis, Klára Kajabová a Jakub Černý s trenérem Jindřichem Bartoškem.