Skvělý úspěch baby tenistů TK Radegast

Několikaletá úspěšná série mladých tenistů tenisového klubu Radegast budí mezi tenisovými odborníky zaslouženou pozornost. V loňském roce mladí tenisté skončili třetí na mistrovství České republiky ve svatostánku českého tenisu v Praze na Štvanici a letos suverénně vyhráli základní skupinu krajského přeboru v baby tenise s možností postupu na Mistrovství České republiky.

Všech 10 utkání zvládli mladí hráči a hráčky bez porážky a v rozhodujícím utkání o vítězství deklasovali Tenisový klub Soláň z Hutiska jednoznačně 8:2. Ani družstvo TK Deza Valašské Meziříčí se střediskem mládeže dotovaným Českým tenisovým svazem jim nebylo vůbec na překážku a porazili jej výsledkem 8:2. Nerozhodují totiž peníze, ale poctivý přístup hráčů i trenérů Mgr. Bartoška a Martina Komínka a samozřejmě i rodičů. Bez nich to prostě nejde.

Prioritním zájmem Tenisového klubu Radegast je péče o výchovu mládeže a to nejen tenisové. Proto v letním období klub pořádá příměstské tenisové kempy, ve kterých se tenisu učí všechny děti, tzn. i ty, kteří tenis nechtějí hrát závodně, ale pouze „celospolečensky". Mimo tenis děti hrají také badminton, florbal, squash, kopanou a provozují i jiné sportovní aktivity. Obrovskou výhodou těchto kempů je možnost využití sportovní haly okamžitě při zhoršení počasí, což u jiných kempů znamená přerušení činnosti až do doby zlepšení počasí.

Ale k družstvu baby tenistů.

Mistrovská utkání odehrálo 7 hráčů s následujícími výsledky.

Přemek Dokoupil 18 vítězství 0 porážek
Hynek Bartoň 18 vítězství 1 porážka
Pavel Kubáň 21 vítězství 2 porážky
Denisa Dobešová 16 vítězství 2 porážky
Klára Kajabová 8 vítězství 4 porážky
Adam Mazanec 14 vítězství 3 porážky
Jan Polášek 12 vítězství 1 porážka

Toto vše však není to rozhodující, důležité bylo, že, každý hráč či hráčka bojovali za kolektiv a pomohli k vynikajícímu výsledku a postupu do finálové skupiny krajského přeboru v Přerově konanému dne 1.9.2012. Zde se bude bojovat o postup na Mistrovství ČR a mladí tenisté nejsou bez šancí, stejně jako v roce 2010, kdy hráli finále MČR na Spartě v Praze a skončili šestí.

I přes tyto bezesporu významné úspěchy klub na rok 2012 neobdržel od města Rožnov ani korunu dotace na zajištění chodu a provozu, tréninků atd. Žádný grant nekvalifikovaná komise neuznala za vhodné „ocenit", i když TK Radegast mj. uskutečnil za sezónu na 30 turnajů včetně mezinárodních a celostátních.