Skvělé závěrečné mistrovské zápasy našich družstev – obě postupují.

Skvělé závěrečné mistrovské zápasy našich družstev – obě postupují

img_0327

Do juniorské ligy postoupilo družstvo dorostu, které vyhrálo oblastní přebor bez porážky.

V rozhodujícím, nervy drásajícím souboji v neděli 18. 6. porazil tým družstvo Milo Olomouc, byť před závěrečnými čtyřhrami hochů, hráči a hráčky prohrávali 3:4. Ale závěrečný nápor a výkon plný odhodlání předvedli hoši právě v těchto dvou rozhodujících čtyřhrách a tak se nakonec všichni radovali ze zaslouženého postupu. O to více je postup obdivuhodný, neboť ještě celá řada domácích hráčů startovala letos ve vyšší soutěži za jiné kluby.

Všichni předvedli skvělý výkon, trochu nečekaně prohrál Matěj Kubín první dvouhru a také posila z Rožnovského tenisového klubu – Slovák Lukáš Bielik se pomalu ve druhé dvouhře rozehrával (nezvyk na míče v Česku používané k utkáním). Ale třetí rozhodující set už byl hladký. Děvčata to měla moc těžké, Vendy Fižová začala skvěle proti Heinzové, ta ji však dotáhla, nicméně závěr 1. sady patřil Vendy. Ve 2. setu nenašla však na soupeřku recept a dostala „kanára“. S tímto bodem se počítalo a tak nervozita byla velká. Rozhodl asi již první gam 3. setu, kdy Vendy odvrátila několik brejkbolů a uhrála ho. Tím soupeřku nalomila, utkání dotáhla potom do hladkého konce. Pro naplněný počet hostujících hráčů nemohla do 2. dvouhry nastoupit Terezka Křenková a tak šla bojovat Terezka Valová. Bojovala, snažila se, nicméně Krahulíkové nakonec nestačila. Průběžný stav 2:2.

A na řadu přišli dva další hoši. Marian Holešovský na Davida nestačil a neměl šanci a tak vše leželo nyní na Davidovi Zeithamelovi. Těžká pozice ještě pro staršího žáka. Bojoval, střídal skvělé údery s velkými chybami. Prohrál 1. set, pak dotáhl a všichni očekávali hladkou jeho výhru ve 3. setu. Opak byl pravdou a rozhodnout musel až závěrečný tea break. Nervy na prasknutí, nicméně jako již poněkolikáté letos - koncovky David umí. Průběžný stav 3:3.

A došlo k nejhoršímu, protože děvčata prohrála čtyřhru a tak kluci museli uhrát obě čtyřhry. K Bielikovi byl nasazen odpočatý Tomáš Pavlica a druhou dvojici vytvořili Kubín s Zeithamelem. Výkon obou dvojic byl koncentrovaný, zodpovědný a tak po vítězstvích se hráči i vedení klubu včetně nehrající kapitánky Romany Pavlicové a trenéra Martina Komínka (celý zápas dozoroval od rána), mohli radovat ze zaslouženého postupu.

Později odpoledne dohrávali rozhodující utkání o postup proti družstvu Vsetína dospělí. Z rozehraného utkání je nutné vyzdvihnout výkon Dominika Holiše, který otočil nepříznivý stav s Martinákem a také jednoznačné vítězství Komínka nad Kiliánem. A pak už vše dokonali další hráči a hráčky (Bielik, Vičan, Fížová, Valová) ve zbývajících dvouhrách a tak za stavu 6:0 již bylo o výsledku rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani dvě vítězství vsetínských mužských párů. Tím došlo pouze ke korigování stavu na 7:2 pro TK Radegast a oslavám ze dvou zasloužených postupů. Všem děkuji a přeji hodně úspěchů v letních individuálních turnajích.