III. tenisový kemp v TURECKU 15.4.-23.4.2013
III. tenisový kemp v Turecku se opět vydařil
tur_jaro_2013_033

Ve dnech 15.4. - 23.4.2013 uspořádal tenisový klub Radegast ve spolupráci s cestovní kanceláří Jokratour v pořadí již 3.tenisový přípravný kemp v Turecku. Celkem 46 účastníků se po dlouhé zimě těšilo do teploučkého prostředí slunného Turecka a zejména děti se nemohly dočkat společných radovánek, společných kondičních tréninků i her. A samozřejmě přípravy na kvalitních antukových dvorcích. Ani letos nebyla příprava kempu jednoduchá, nicméně po transferech na letiště do Vídně se všichni konečně setkali a mohli vyrazit k odbavení.

Letos jsem letěli s Pegasusem, těžší logistika daná 46 cestujícími se projevila tím, že se letělo s přestupem v Istanbulu a tak do Antalye se přiletělo až večer. Bohužel ani letos se to neobešlo bez drobných komplikací, chyběl jeden malý kufírek Denisu Irglovi. Ale i tentokráte byl stejně jako vloni do druhého dne na hotelu u majitele.
Milý, příjemný, starostlivý delegát Ismail zajistil jednu zcela neobvyklou věc a pro nás samozřejmě velmi příjemnou, a to sice to, že jsme již v buse dostali žluté pásky All inc. na ruku a mohli se po příjezdu ihned ubytovat. Po ubytování jsme vyrazili na pozdní večeři. Že byla skvělá, to byla dobrá a příjemná předzvěst našeho dalšího působení na hotelu Mirada Del Mar. ***** hvězdiček a ultra all inclusiv právě znamenal, že jsme ještě stihli pozdní večeři po 24. hodině a i bar jsme navštívili hned první večer až do 2 hodin - celonoční provoz.
Pokoje byly kategorie odpovídající kvalitě hotelu a zařazení, všude koberce, minerální voda stále k dispozici u tenisových kurtů, takže strava, pitný režim i pitný režim pro doprovod v barech vynikající, večer skvělé červené i bílé víno nebo různé drinky.
A přecházíme k tomu nejdůležitějšímu, tenisové a sportovní přípravě. Oč pro děti a doprovod bylo mírným negativem horší a relativně chladnější počasí pro koupání, slunění, tak pro tenisovou přípravu to bylo ideální. Po dva dny sice pršelo, ale k dispozici bylo fitnes a tak Honza Kozlovský všechny děti proháněl při kruhových trénincích a já při kondičkách v nadkrytém prostoru jednoho z venkovních barů. A vnitřní bazén k regeneraci a dovádění, to byla věc velmi příjemná.
K dispozici jsme měli 4 kurty, na třech vedli tréninky Martin Komínek, Jirka Vencl a již vzpomínaný Honza, na 4. kurtu se hrály sparingy. Kondiční přípravu měl na starosti Staňa Slovák. Všichni, i ti nejmenší - kluci Irglovi, Jitka Foltýnová a Zuzka Hradilová chtěli trénovat, „makat", být pořad na kurtě a trenéry prostě zničit. Každý odtrénoval asi do té doby pro něho neskutečné denní penzum práce, které by nikdy u nás nemohl absolvovat. A s odstupem času lze říci, že na mnoha dětech se to již projevilo v jejich výsledcích v dubnu a květnu.
Fotografie z kempu jsou uvedeny na webu www.tkradegast (Sekce Fotogalerie).
Oproti minulým kempům se sešli na zájezdu i tenisumilovní rodiče a tak po trénincích dětí se k večeru odehrávaly ještě litá utkání mezi nimi navzájem ve čtyřhrách a to i mezi maminkami..
Závěrem bych chtěl poděkovat všem za vynikající vystupování a myslím si, že jsme v Turecku skvěle reprezentovali Českou republiku a zanechali výtečný dojem.
Podzimní soustředění je již rovněž připraveno, bude zveřejněno dne 24.5.na webu a rozesláno.
Josef Kramoliš